Dünya Kudüs GünüEyyamullahFilistinHaberlerİranOrtadoğu

Filistin meselesi İslam ümmetinin meselesidir

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, mazlum Filistin halkı ve Filistin meselesinin, İslam ülkelerinde, bir ümmet meselesi olduğunu ve Kudüs meselesinin bu alanda özel yere sahib olduğunu söyledi.
İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani dünya Kudüs günü öncesinde, Dünya Kudüs günü yürüyüşlerine katılmanın İslami bir sorumluluk olduğunu hatırlatarak, “dünya Kudüs günü yürüyüşlerine geniş katılım göstermek, Siyonist rejimin uluslar arası alandaki cinayetlerinin önlenmesine katkı sağlayacaktır” dedi.
Siyonist rejimin, elindeki bütün gelişmiş silah ve teçhizatlara rağmen, 33 günlük Lübnan ve 22 günlük Gazze saldırılarında direniş karşısında ağır yenilgi aldığını dile getiren İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, “direnişin bu zaferi büyük bir kazanımdır ” dedi.
Filistin meselesinde yürütülen diplomasilerde bir takım kaygıların olduğunu da hatırlatan İslami şura meclisi başkanı Laricani, ABD başkanı Barack Obama’nın ileri sürdüğü plan kaygıların biridir. Obama’nın ileri sürdüğü plan oldukça yanıltıcıdır. Planın arkasındaki hesaplar, Filistin halkının hakları açısından çok zararlı sonuçları beraberinde getirebilir” diye konuştu.
Obama’nın planında, Filistinli mültecilerin, ülkelerine dönmelerinin önlenmesi için yoğun bir baskı yapıldığını belirten İslami şura meclisi başkanı Laricani, ileri sürülen planda, Araplarla ilişkilerin normalleştirilmesi karşılığında Siyonist rejimde sadece, Yahudi yerleşim inşa çalışmalarının durdurulması istenmektedir dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.