AfrikaHaberler

Filistin meselesinin çözümü siyonizm karşısında direniştir

Tanzanya İran İslam cumhuriyeti büyükelçisi, Filistin meselesinin çözümü için iki yol olduğunu söyledi: birincisi işgal edilmiş topraklarda yaşayan Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanlar arasında bir referandum, ikincisi ise tek çözüm yolu gibi gözükmektedir o da korsan devlet İsrail’e karşı direnişin sonuna kadar sürdürülmesidir, dedi.

Tanzanya’daki İran İslam cumhuriyeti büyükelçisi “Muhsin Muvahhidi Kumi” “İslam dünyasının birlik mihveri Kudüs” konferansında yaptığı konuşmada şunları söyledi: Kudüs gününü diri tutmak İsrail ve Amerika’nın bölge üzerindeki oyunlarını bozmaktadır.

İsrail devleti bir zamanlar Nil’den Fırat’a düşüncesine sahipti hatta bu düşüncelerini İsrail bayrağına bile yansıtmışlardı ama Kudüs gününü diri tutmak onların kendi etraflarına duvar örmelerine sebep oldu.

Merhum imam Humeyni ramazan ayının son cumasını Kudüs günü olarak ilan etmesiyle dünyaya Kudüs’ün bir İslam meselesi olduğunu haykırmıştır. O dönemdeki Filistin’in içindeki bazı satılmışlar İsrail’le uzlaşma müzakerelerini yürütüyorlardı. İmamın yaptığı şey ise dünya Müslümanlarının ilgisini Kudüs’e yoğunlaştırmak olmuştur.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.