FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Filistin meselesinin sonuna kadar takipçisiyiz

İslami şura meclis başkanı Ali Laricani, Filistin halk kurtuluş cephesi heyeti ile görüşmesinde insani ve İslami görevleri gereği Filistin meselesinin sonuna kadar takipçisi olacaklarını vurguladı.

Filistin halk kurtuluş cephesinden bir heyeti kabul eden islalmi şura meclis başkanı Ali Laricani, İran İslam cumhuriyetinin insani ve İslami görevi gereği Filistin meselesi, Mescid-i Aksa, Filistinli mülteciler, esirler ve kayıplar meselesini, başta paralmentolar arası birliğin gelecek zirvesi olmak üzere tüm uluslararası kurum ve kuruluşlarda takipçisi olacağını kaydetti.

Düşmanların İran İslam cumhuriyetini, Filistin halkına ve davasına verdiği destekten vaz geçirmek için türlü komplolar kurduğunu hatırlatan Laricani, rahmetli İmam Humeyni’nin – ks – çizdiği çizginin doğrultusunda Filistin milletine verdikleri desteği sürdüreceklerini belirtti.

Görüşmede heyet başkanı Mahir Tahir, İran’da İslam inkılabının zafere kavuşmasının bölgede direniş hattının başlangıcı ve Filistin meselesinin ihya edilmesinin ön hazırlığı gibi olduğunu belirterek nihai sonuç elde edilene kadar direnişin süreceğine vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.