FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin milletvekili, Batı Yaka güvenlik birimlerinin tavrını eleştirdi

Filistin Parlamentosu Değişim ve Islah Grubu üyesi milletvekili Nasır Abdülcevad, Batı Yaka’daki Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat biriminin oğlu Uveys’i ifade vermeye çağırdığını söyledi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) milletvekili Nasır Abdülcevad, dün (13 Temmuz Cumartesi) sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Az önce Filistin polisi kapımızı çaldı ve oğlum Uveys’in Genel İstihbarat birimine ifade vermeye gitmesini isteyen bir tebligat getirdi” dedi.

Selfit milletvekili Abdülcevad, ifade verme çağrısının savcılık izni olmadan yapıldığı için hukuka aykırı olduğunu belirterek, oğlunun ifade vermeye çağrılmasının aynı zamanda ahlaksız bir uygulama olduğunu ve çağrı belgesini teslim almayı reddettiklerini söyledi.

Çağrı belgesini evlerine getirenin Filistin polisi olduğuna işaret eden Abdülcevad, daha önce de ifade ettikleri gibi Filistin polisinin bu tür pis işlere alet olarak imajını kirletmemesi gerektiğini ve polisin yapması gereken başka işi olduğunu belirtti.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin milletvekillerinin aile fertlerini ifade vermeye çağırmasının daha önce de gerçekleştiğini kaydeden Abdülcevad, Genel İstihbarat biriminin oğlu Uveys’i her an gözaltına almasını beklediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.