FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin milletvekili Ebu Tayr’ın yarın işgal zindanlarından salıverilmesi bekleniyor

Ahrar Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi, Siyonist işgal güçlerinin Kudüs milletvekili Şeyh Muhammed Ebu Tayr’ı Ramallah yakınlarındaki Ofer Cezaevi’nde 16 ay süren idari hapis cezasının ardından yarın (5 Eylül Çarşamba) serbest bırakmasının beklendiğini söyledi.

Ahrar Merkezi Müdürü Fuad El-Hafeş, milletvekili Şeyh Muhammed Ebu Tayr’ın Filistin’de İslami ve milli çalışmaların en önde gelen isimlerinden biri olduğunu söyleyerek, işgal yönetiminin Ebu Tayr’ı Kudüs kimliğini elinden aldıktan sonra Kudüs’ten uzaklaştırdığını ve Kudüs milletvekilinin Kefer Akab beldesinde 6 Eylül 2011’de gözaltına alındığını hatırlattı.

İnsan hakları aktivisti El-Hafeş, milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ın Siyonist işgal zindanlarında yaklaşık 30 yıl yattığını, zindan hayatının 1974 yılında başladığını ve 13 yıla mahkum edildiğini, daha sonra esir takası anlaşmasıyla serbest bırakıldığını ve ardından yine birçok kez tutuklandığını söyledi.

Basın-yayın organlarına seslenen Fuad El-Hafeş, milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ın serbest bırakılmasına yayınlarında geniş yer vermelerini ve bu şekilde işgal zindanlarında yatan Filistinli esirlerin çektiği sıkıntılara da ışık tutmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.