FilistinHaberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Filistin Mustazafların Müstekberlerine karşı zaferine dönüşmüştür

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının(Ezilenlerinin) Rehberi İmam Ali Hamaney, Filistin davasının, ilahi güç sayesinde, mustazafların müstekbirlere karşı bir zaferine dönüştüğünü söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının(Ezilenlerinin) Rehberi, Tahran’da, Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri Ramazan Abdullah’ı kabulünde bu açıklamayı yaparken, Filistin’in şimdiki durumu ile siyonist İsrail’in 30 yıl öncesini şimdiki durumla mukayese ederek, Filistin’in bugün, hayat, azim, irade, iman, cihad ve izzetin sembolü haline geldiğini, manevi açıdan da siyonistlerden çok daha güçlü olduğunu kaydetti ve bundan dolayı terör rejimi İsrail’in askeri üstünlüğüne rağmen Filistin direnişini kıramadığını vurguladı.

Siyonist İsrail’in Gazze’yi kontrolüne geçirememesini bir mucize olarak niteleyen İmam Ali Hamaney, korsan rejimin, iki yıl öncesinden Gazze’yi muhasara altına almasına ve bütün siyasi, askeri her türlü çabadan da geri durmamasına rağmen Filistin direnişi karşısında yenilmesinin Filistin halkının direnişteki azim ve iradesinin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

İmam Ali Hamaney, ırkçı İsrail’in her türlü vahşi girişimlerine de temas ederek, 60 yılı aşkın Filistin’i işgalinde bulunduran siyonist İsrail’in, bütün kötülükleri, zulümleri ve her türlü ihlaliyle hangi temeller üzerine kurulu olduğu ve mahiyetini açık bir şekilde gösterdiğini söyledi.

Filistin direnişinin bütün baskı ve saldırılara rağmen davayı sürdürmesinin, Filistin halkının direnişe bağlılığını ve ondan almış olduğu ilhamı gösterdiğini belirten İmam Ali Hamaney, Filistin davasının bütün siyasi yapısına, umutlu ve direnişin zaferle sonuçlanacak gibi bakılması ve değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

İmam Ali Hamaney, Filistin İslami Cihad Hareketi’nin Filistin cihadı ve siyasi gelişmelerinde oynadığı önemli rolü de takdir ederek,, “Ben, Filistin geleceği konusunda son derece umutluyum ve ırkçı İsrail hızlı bir çöküşün içindedir ve inşallah ortadan da kalkacaktır” diye konuştu.

İmam Ali Hamaney, Batıl cephesinin zayıflaması karşısında Hak cephesinin güçlendiğini hatırlatarak, bu yolun, Filistin’in siyonist İsrail’den kurtuluşu ile sonuçlanacağını dile getirdi.

Batılı ülkelerin siyonist İsrail’in en büyük hamisi olduklarını söyleyen İmam Ali Hamaney, ama bu yardımların, siyonistlerin her zaman için güçlü kalmasına neden olmayacağını zira Müslümanların her zaman Filistin davasının destekçileri olduğunu kaydetti.

Filistin davasını inançları gereği savunduklarını belirten İmam Ali Hamaney, “kalbi itikadimize göre de, Allah iman sahiplerini koruyacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (3) içerik yüklenmiştir.