İslami Davet

Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimleri 9 Hamas üyesini daha gözaltına aldı

25 Eylül 2012 0:29

Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri işgal altındaki Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) başta olmak üzere direniş üyelerini ve taraftarlarını hedef alan operasyonlarını sürdürüyor.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin Siyonist işgal zindanlarından kurtularak özgürlüğüne kavuşan esirleri de hedef alan operasyonlarında Nablus ve El-Halil’de dokuz kişiyi gözaltına aldığı ve Ramallah’ta da bir eski esiri ifade vermeye çağırdığı bildirildi.

Nablus’ta Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Asira beldesinde eski esirlerden Ahmed Hamadine ve Halid Sevalime’yi gözaltına aldığı, Koruyucu Güvenlik biriminin de eski esirlerden Hıdır Es-Serkeci ve Nebil Anter’i kentteki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı belirtildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin ayrıca Quds Press Ajansı muhabiri gazeteci Muhammed Enver Muna’yı ifade vermeye geldiği sırada gözaltına aldığı, Filistinli gazetecinin işgal zindanlarında beş yıl yatan eski bir esir olduğu ve Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimlerince de daha önce beş kez gözaltına alındığı kaydedildi.

Genel İstihbarat biriminin de Asker Mülteci Kampı’nda eski esirlerden Ali Kattani’yi kardeşi Ahmed’in gözaltına alınmasından birkaç gün sonra gözaltına aldığı ifade edildi.

Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimleri 9 Hamas üyesini daha gözaltına aldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık