İslami Davet

Filistin Özerk Yönetimi halkı koruma görevini yerine getirmelidir

26 Eylül 2012 20:24

Filistin Parlamentosu Genel Sekreteri milletvekili Mahmud Er-Ramhi, Siyonist gaspçıların Ramallah yakınlarında Filistinli çiftçilere saldırısını kınayarak, gaspçı çetelerinin Batı Yaka’da özgürce dolaşmalarını eleştirdi.

Er-Ramhi, Batı Yaka’da düzenledikleri saldırılar karşısında hiçbir hesap vermeyen Siyonist gaspçıların Filistinlileri korkutarak topraklarından kaçırmayı ve bu şekilde kolayca onların topraklarına el koymayı hedeflediklerini söyledi.

Milletvekili Mahmud Er-Ramhi, bugün (26 Eylül Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı ve Batı Yaka milletvekilleri basın ofisince yayınlanan açıklamasında, Siyonist gaspçıların Batı Yaka’da halkı hedef alan saldırılarının artmasının nedeninin Ramallah yönetimine bağlı güvenlik birimlerinin direniş gruplarına yönelik baskıları ve Siyonist işgal güçlerine karşı direnişin engellenmesi olduğunu belirtti.

Batı Yaka’daki Filistin Özerk Yönetimi’nin asıl görevi olan halkı Siyonist gaspçılardan koruma görevini yerine getirmesini veya direniş grupları üzerindeki baskıları kaldırmasını isteyen Er-Ramhi, Siyonist işgalcinin cinayetlerine sessiz kalan uluslararası toplumun da bu cinayetlere ortak olduğunu söyledi.

Filistin Özerk Yönetimi halkı koruma görevini yerine getirmelidir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık