FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin parlamentosu başkanı rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı

Dün aniden rahatsızlanan ve hastaneye kaldırılan Filistin Parlamentosu Başkanı Dr. Aziz Duveyk’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ailesi, Dr. Aziz Duveyk’in şu anda iyi olduğunu ve korkulacak bir durumun olmadığını ifade etti.

Dr. Duveyk, nefes darlığı hissetmesi üzerine hastaneye kaldırıldığını, El-Halil şehrindeki Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alındığını, doktorların kendisine solunum yollarında iltihap olduğunu söylediklerini ifade etti.

Dr. Duveyk, sağlık durumunun şu an itibariyle iyi olduğunu, gereken tedaviyi gördüğünü, şu anda müşahede altında olduğunu, korkulacak bir durumun olmadığını ve iyi olduğunu söyledi.

Filistin Parlamentosu Başkanı Dr. Aziz Duveyk Filistin’in önde gelen siyasilerindendir. 12 Ocak 1948 yılında dünyaya geldi. Profesör olan Duveyk, Hamas’ın seçimleri kazandığı 2006 yılında parlamento başkanı seçildi.

Hamas’ın Batı Yaka’daki önde gelen liderlerinden olan ve halk tarafından oldukça sevilen Duveyk’in babası Filistinli annesi ise Mısırlıdır. Evli ve dokuz çocuk babasıdır.

5 defa işgal güçleri tarafından tutuklanan Duveyk, daha önce Hamas liderleri arasında Güney Lübnan’a sürgün edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.