FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Sağlık Bakanlığı: Korsan İsrail’in elinde 52 şehidin cesedi var

Filistin Sağlık Bakanlığı işgal rejiminin 11’i çocuk ve biri de yaşlı olmak üzere halen 52 şehidin cesedini elinde bulundurduğunu belirtti.

Bakanlık yetkilileri tarafından yapılan açıklamada 3 Ekim ile 23 Aralık tarihleri arasında şehit olanların cesetlerini gasp eden işgal askerlerinin bunların bir kısmını teslim ederken halen elinde 52 şehidin cesedini bulundurduğunu, en eski cesedin 8 Ekim’de şehit olan Sair Ebu Ğazale’ye ait olduğunu ifade etti. İşgalcilerin elinde bulunan şehit cesetlerinden birinin Eşrekat Katnani adında bir kadına ait olduğu belirtildi.

Bakanlığın verdiği rakamlara göre şehitlerden 18’i Kudüs’ten, 19’u El-Halil’den, 7’si Ramallah’tan, 4’ü Nablus’tan, 17’si Cenin’den, 3’ü ise Beytlahim ve Tulkerem’dendir.

İşgal rejimi dün (23 Aralık Çarşamba) gece geç saatlerde Ahmed Ebu’r-Rab ile Sadık Ğarbiyye’nin cesetlerini teslim etti. Şehitlerin cesetleri bir buçuk aydır işgal güçlerinin elindeydi.

Dün Kudüs’te biri haham iki Siyonist’in ölümüyle sonuçlanan feda eylemini gerçekleştirdikten sonra şehit olan İsa Assaf ile İnan Ebu Habse’nin cesetleri de işgal güçleri tarafından gasp edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.