FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin toprağında Siyonist rejim’in yaşamaya hakkı yoktur

Halk Direniş Komiteleri ve onun askeri kanadı durumundaki Nasır Salahuddin Tugayları, nehrinden denizine kadar bütün Filistin toprağının İslamî vakıf olduğunu belirterek, gaspçı Siyonistlere meşruluk vermek için zaman zaman ortaya atılan plan ve projelere göre bu toprağın asla bölünemeyeceğini ifade etti.

Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahit konuya ilişkin bugün (10 Kasım Salı) yazılı bir açıklama yaptı. “Halk Direniş Komiteleri, geçici sınarlar içinde veya 1967 sınırları içinde bir devlet fikrine karşıdır. Anlamsız barış süreci artık bitti ve görüşme şıkkı da seçenekler arasından düştü. Şu anda Allah Azze ve Celle’den sonra umudumuz Filistin halkının direnişi ve sebatıdır.”

Şaul Mofaz veya onun gibi düşman liderlerinin parlak(!) fikirlerine kulak vermenin yanlış olduğunu belirten Ebu Mücahit, düşmanla görüşmelerin hiçbir zaman Filistin halkının hakkını geri getirmeyeceğini, düşmanın her zaman bunu Filistin halkını bölmek ve çirkin yüzünü şirin göstermek için kullandığını ifade etti.

Siyonist tehditlerin, kuşatmaya ve siyasi girişimlere paralel olarak yapılmasının tesadüf olmadığını belirten Direniş Komiteleri sözcüsü, direnişin tehditlerden korkmadığını, Filistin halkına ve davasına yönelik her türlü komplo ve tecavüze karşı koymaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.