FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin toprakları siyasi ve coğrafi olarak birleşmelidir

İslamî Direniş Hareketi Siyasi Birim Başkan Yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk, Hamas hareketinin Gazze’de mükemmel bir siyasi rejim kurma gibi bir niyetinin olmadığını, sadece Gazze ve Batı Yaka arasında değil bütün Filistin toprakları arasında hem siyasi hem de coğrafya olarak birliğin sağlanmasını istediğini ifade etti.

Ebu Merzuk, Suudi Arabistan’da çıkan Ukaz gazetesine verdiği ve dün (02 Aralık Çarşamba) yayınlanan demeçte, Hamas hareketinin Gazze’yi ayırmak veya burayı bağımsızlaştırmak için çalışmadığını ifade etti.

Mısır’da sürdürülen diyalog çabalarına da değinen Ebu Merzuk, Hamas’ın burada sürdürülen diyalog oturumlarında varılan anlaşmaları kabul ettiğini ve buna bağlı olduğunu belirterek, Hamas’ın Mısır’ın daha önce sunduğu taslakta yer alan maddelerin pratiğe yansıtılmasından başka bir şey istemediğini sözlerine ekledi.

Ebu Merzuk yaptığı açıklamanın devamında, Hamas hareketinin belgeyi imzalayıp sonra sorunlar yaşamak yerine, Filistin sahasındaki bütün ihtilafları çözecek bir antlaşma istediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.