FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin topraklarında Feyyad’a yer yok

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın meclisteki vekillerinden Muşir el-Mısri, Batı Yaka’daki hukuktan yoksun gayri meşru hükümetin başında bulunan Selam Feyyad’ın Nablus’ta Siyonist bir askerin öldürülmesini kınamasının Feyyad’ın her gün pekiştirdiği Siyonistlere bağlılığını gösterdiğini belirterek, Feyyad’ın Filistin haritasından tamamıyla silinmesi gerektiğini ifade etti.

Milletvekili Muşir el-Mısri dün (11 Şubat Perşembe) yazılı bir açıklama yaptı. “Feyyad, İslam fıtratıyla taban tabana zıt ABD ve Siyonistlerin yolunda yürüyor. Aynı şekilde bu tavır Filistin halkının tarihi ve mücadelesiyle de çelişiyor. Onun için bu temiz topraklarda ona yer yoktur. Kendisi zaten gayri meşru bir şekilde yönetimde bulunuyor ve politikalarını uygulaması için ABD ve işgal devleti tarafından getirildi.”

ABD ve işgal devleti tarafından bu makama getirilen bir şahsın bu tür sözleri sarf etmesinin tuhaf olmadığını söyleyen el-Mısri, “Feyyad bölgede onlara hizmet ediyor ve onların çıkarına göre hareket ediyor. Amerika ve Siyonistlerin politikalarını uygulayan Abbas ve Feyyad bağlılıklarından dolayı ABD ve işgal devletinden şeref madalyası almayı hak ediyorlar” şeklinde konuştu.

El-Mısri, Fetih hareketine çağrıda bulunarak yapılan bu sorumsuz açıklamalara, düşmanla sürdürülen işbirliğine, mücahitlerin takip ve tutuklanmasına, Batı Yaka’da direnişin engellenmesine karşı tavrını açıkça ortaya koymasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.