FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin topraklarını işgalden kurtarana kadar direniş devam edecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Dr. Halil El-Hayye, Hamas’ın Filistin’i özgürlüğe kavuşturma mücadelesinden taviz vermeyeceğini bildirerek, “Direniş Filistin tamamen özgürlüğe kavuşana kadar devam edecek” dedi.

Han Yunus’taki El-Aksa Üniversitesi öğrenci işleri idaresi ve İslami hareket öğrencilerinin dün (3 Nisan Salı) düzenlediği “Kudüs’e Doğru” etkinliğinde konuşan El-Hayye, Mescid-i Aksa ve Filistin’e karşı kurulan tüm komplolara rağmen Filistin halkının topraklarını işgalden kurtarıncaya kadar cihad ve direniş yolundan vazgeçmeyeceğini söyledi.

Gazze Şeridi’nin Siyonist işgalden arındırılması ve Yahudi gaspçılardan geri alınan yerleşkelerin enkazı üzerinde El-Aksa Üniversitesi’nin kurulmasını öven El-Hayye, üniversitenin ilim ve marifet nuruyla aydınlanmış nesiller yetiştirdiğini ifade etti.

El-Aksa Üniversitesi Rektörü Dr. Selim El-Ağa ise yaptığı konuşmada, “Kudüs’ün kalbimizde ayrı bir yeri var” diyerek, Kudüs’ün İslam akidesindeki önemine dikkat çekti.

El-Ağa, Salahaddin El-Eyyubi gibi güçlü bir neslin yetişerek Mescid-i Aksa’yı özgürlüğüne kavuşturmasını dilediğini ifade etti.

Etkinliğe Kudüs’ten telefonla bağlanan araştırmacı Cemal Ömer ise “Kudüs bugün kendisine doğru yürüyen ve kendisi için toplanan kalabalıkları görüp tebessüm ediyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.