FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Vakıflar Bakanı: Bi’r Es-Seb’a camisi’nde içki festivali düzenlemek cinayettir

Filistin Vakıflar Bakanı İsmail Rıdvan, Siyonist işgalcilerin Bi’r Es-Seb’a kentindeki tarihi camide içki festivali düzenleme planlarının mutlaka engellenmesi gereken bir cinayet olduğunu ifade etti.

Rıdvan, bugün (4 Eylül Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Bi’r Es-Seb’a kentindeki Osmanlı dönemine ait caminin avlusunda içkili ve müzikli festival düzenlemenin Müslümanlara ve kutsal değerlerine hakaret olduğu belirtildi.

Siyonist işgal yönetiminin bu çirkin davranışını protesto etmek için İslam dünyasının her yerinde yürüyüşler yapılmasını isteyen Rıdvan, 1948’de işgal edilen topraklarda ve özellikle de Bi’r Es-Seb’a kentinde yaşayan Filistinlileri söz konusu camide toplanarak içki festivaline engel olmaya çağırdı.

Filistin Vakıflar Bakanı, İslam ülkeleri yöneticilerine de seslenerek, Bi’r Es-Seb’a kentindeki tarihi camide düzenlenecek içki festivalini iptal etmesi için Siyonist işgal yönetimine baskı yapmalarını istedi.

İşgal altındaki En-Nakab bölgesinde yaşayan Filistinliler, tepkilere rağmen Siyonist işgal yönetiminin Bi’r Es-Seb’a Camisi’nde içki festivali düzenlemekte kararlı olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (33) içerik yüklenmiştir.