Dünya Kudüs Günü

Filistin yalnız değil İslam ümmeti arkasında

HAMAS’ın Tahran Temsilcisi Ebu Usame El-Mu’ta: “Dünya Kudüs Günü, Filistin halkının direnişine manevi destek demektir ”

El-Mu’ta, Dünya Kudüs Günü konusunu değerlendirirken, ” bu günün Filistinlilere yönelik şöyle bir mesajı var: Bu mücadelede yalnız değilsiniz. İslam ümmeti arkanızda ” şeklinde konuştu.

HAMAS’ın Tahran temsilcisi Ebu Usame El-Mu’ti, Dünya Kudüs Gününe yaklaştığımız şu günlerde, muhabirimize böyle bir günün ehemmiyetini değerlendirirken, bugünde İslam dünyasında düzenlenen çeşitli gösterilere değinerek, ” Dünya Kudüs Günü, Filistin halkının kendi hakkına daha sıkı sarılmasına, Kudüs meselesi, evsiz barksız Filistinliler, sürgüne zorlanan Filistinlilerin geriye döndürülmesi hakları ve ayrıca özgürlük ve bağımsızlık gibi hususlarda daha dirençli olmasına yardımcı olmakta ” ifadesini kullandı.
Açıklamalarının devamında böyle bir günü, çilekeş ve mazlum Filistin halkına yönelik bir manevi destek olarak yorumlayan HAMAS’ın Tahran temsilcisi El-Mu’ta ayrıca,” Filistin halkı, Kudüs ve ulusal özgürlüğümüzü destekleyen tüm münasebetler bizi gerçekten sevindiriyor. Biz bu münasebetleri sıcak karşılıyor ve onlarla övünüyoruz. Zira bunlar da, Siyonist ve işgalci İsrail’e yönelik nefret duygularının ne denli derin ve geniş olduğunu ortaya koyuyor ” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.