FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Yönetimi Güvenlik Birimleri Altı Kişiyi Gözaltına Aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da dördü üniversite öğrencisi ve ikisi eski esir altı kişiyi gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik ve Genel İstihbarat birimlerinin El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Kahil beldesine baskın düzenleyerek El-Halil Üniversitesi öğrencilerinden Ahmed Halid Zuhur, Ömer Faysal Ez-Zuhur ve Muhammed Hıdır Asafira’yı gözaltına aldığı ifade edildi.

Genel İstihbarat birimi El-Halil’de eski esir Raid Eş-Şerabati’yi gözaltına aldı. Genel İstihbarat birimi görevlilerinin Eş-Şerabati’nin evinde arama yaptığı ve cep telefonu ile bilgisayarına el koyduğu belirtildi.

Koruyucu Güvenlik birimi El-Halil Üniversitesi öğrencisi Nurulhüda Alkam’ın Beyt Ummer’deki evine baskın düzenleyerek evin altını üstüne getirdi.

Ramallah’ta Genel İstihbarat birimi Silvad beldesi sakinlerinden ve eski esirlerden öğretmen Avni Faris’i ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldı.

Selfit’te ise Koruyucu Güvenlik biriminin Birzeit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi İzzeddin Zeytavi’yi gözaltına aldığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Temmuz 2024 (16) içerik yüklenmiştir.