FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Yönetimi Güvenlik Birimleri Batı Yaka’da Bir Kişiyi Gözaltına Aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdürerek, bir kişiyi gözaltına aldı ve biri gazeteci üç kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Tubas vilayetinde Koruyucu Güvenlik birimi 24 yaşındaki gazeteci Abdullah Beni Avde’yi ifade vermeye çağırdı. Filistinli gazetecinin eski esirlerden olduğu, daha önce de siyasi nedenlerle Filistin Yönetimi güvenlik birimlerince gözaltına alındığı ve Kudüs İntifadası’nda yaralananlardan olduğu ifade edildi.

Cenin vilayetinde de Genel İstihbarat birimi Cenin Kampı sakinlerinden 25 yaşındaki Mühenned El-Vişahi’yi gözaltına aldı. Mühenned Vişahi’nin Cenin Kampı Savaşı kahramanlarından şehit Münir El-Vişahi’nin kardeşi olduğu bildirildi.

Nablus vilayetinde ise Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin En-Necah Üniversitesi Spor Fakültesi öğrencisi ve Öğrenci Konseyi eski üyelerinden Avni Eş-Şahşir’i altı gündür gözaltında tuttuğu kaydedildi.

Ramallah’ta da Genel İstihbarat birimi Birzeit Üniversitesi öğrencisi Basil Felyan’ı ifade vermeye çağırdı.

El-Halil vilayetinde, Beyt Ummer beldesi sakinlerinden El-Halil Üniversitesi öğrencisi Alâ Ez-Zeagig, ifade vermeye gitmeyi reddettiğini açıkladı. Birkaç hafta önce serbest bırakılan Zeagig’in iki hafta önce dünya evine girdiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.