İslami Davet

Filistin Yönetimi Zindanlarında 4 Siyasi Mahkûm Açlık Grevinde

16 Eylül 2017 13:09

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin en son ikisi eski esir üç kişiyi gözaltına aldığını, siyasi görüşleri nedeniyle daha önce gözaltına alınan iki kişinin halen bırakılmadığını, Filistin Yönetimi’ne bağlı cezaevlerinde haksız yere tutulan 4 kişinin ise açlık grevinde olduğunu belirtti.

Hamas konuyla ilgili olarak bugün (15 Eylül Cuma) bir basın açıklaması yaptı. Hamas Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamasında, “Kalkiliya’daki istihbarat birimi özgürlüğe kavuşmuş eski esirlerden ve daha önce de birkaç kez siyasi düşünceleri nedeniyle tutuklanan Nureddin Davud’u evine yaptığı baskının ardından tutukladığı gibi, dün akşam da eski esirlerden İbrahim Es-Silmi ve Muaz El-Far adındaki Filistinli gençler tutuklandı” ifadelerine yer verdi.

Filistin Yönetimi istihbarat birimi El-Halil’de eski esirlerden Huzeyfe El-Avavide’yi 9 gündür, El-Halil Üniversitesi öğrencisi Muhammed El-Amur’u da 6 gündür siyasi görüşleri nedeniyle gözaltında tutuyor.

Diğer taraftan yine Filistin Yönetimi’ne bağlı istihbarat birimi tarafından Batı Yaka’nın El-Halil şehrindeki sorgulama merkezinde bir haftadan beri gözaltında tutulan Musab Ebu Şahidem, Kusay El-Fahuri ve Abdurrahman El-Hatib açlık grevine başladılar.

Üniversitedeki çalışmaları nedeniyle tutuklanan En-Necah Üniversitesi öğrencisi de serbest bırakılmamasını protesto etmek için 9 gündür açlık grevini sürdürüyor.

Filistin Yönetimi Zindanlarında 4 Siyasi Mahkûm Açlık Grevinde Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık