FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin’de arabası taşlanan 50 yaşındaki işgalci yerleşimci öldü

Siyonist işgal rejimi askeri istihbaratına yakınlığıyla bilinen Walla sitesi, bir Yahudi yerleşimcinin kullandığı aracın Filistinlilerin taşlı saldırısına uğraması sonucu takla attığını, aracın içinde ağır yaralanan yerleşimcinin daha sonra öldüğünü duyurdu.

Konuyla ilgili bilgi veren site, 50 yaşındaki Yahudi yerleşimcinin dün (13 Ağustos Pazar) gece Yahudi yılbaşı etkinliklerinden dönerken Kudüs’te Filistinli gençlerin taşlı saldırısına uğradığını, saldırı sonucunda şahsın araç hâkimiyetini kaybettiğini ve ardından aracın takla atması sonucu ağır yaralandığını ve daha sonra da hayatını kaybettiğini ifade etti.

Haberi veren Maariv gazetesi ise, olaydan sonra çok sayıda işgal askerinin bölgeye gittiğini, taş atan kişi veya kişileri yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattığını yazdı.

Siyonist işgal askerleriyle, Yahudi yerleşimcilerin insanlık dışı saldırılarına karşı direnişlerini sürdüren Kudüslü gençler, fırsat bulduklarına bir taşla, bıçakla, silahla veya bir araçla bu saldırılara misillemede bulunuyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.