FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin’de birlik ve bütünlüğü sağlayacak gerçek bir siyasi ortaklık istiyorum

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Hamas Hareketi’nin Filistin’de birlik ve bütünlüğü sağlayacak gerçek bir siyasi ortaklık istediğini söyledi.

Hamas’ın hiç kimseyle koltuk kavgası içinde olmadığını ve hiç kimseyi dışlama gibi bir niyeti bulunmadığını ifade eden Meşal, hiç kimsenin de Hamas’ı dışlamasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

Meşal verdiği röportajda, Filistin Kurtuluş Örgütü’nde yer almayı ganimet olarak görmediklerini, bilakis ulusal haklar ve Filistin’in zaruretleri arasında gördüklerini belirtti.

Hamas Hareketi’nin uzlaşının tek bir paket halinde ele alınması ve dosyalarda ilerlemenin birbirine paralel bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda ısrar ettiğini kaydeden Meşal, Hamas’ın uzlaşının başarılı olmasını ve pratikte uygulanmasını istediğini söyledi.

Uzlaşıyla ilgili hazırlıkların tamamlanıp tam anlamıyla uygulanarak ortamın uygun hale gelmesi halinde seçim tarihinin ve hükümetin teşkilinin konuşulacağını belirten Meşal, gerek Filistin Özerk Yönetimi ve gerekse Filistin Kurtuluş Örgütü konusunda Hamas’ın diğer gruplar gibi sandıktan çıkacak sonuçlara bağlı kalacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.