FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin’de siyonist asker esir alındı iddiası

Kendilerine “Kudüs Ordusu” ismini veren Filistinli bir grup, dün akşam (13 Ağustos Perşembe) bir Siyonist işgal askerini esir aldığını duyurdu.

Kaçırma eyleminin ardından grup adına yayınlanan bildiride şunlar ifade edildi: “Mücahitlerimiz dün ikindiden sonra Ben Gurion Havaalanı yakınlarında bir Siyonist işgal askerini esir aldı. Mücahitlerimiz Siyonist esirle birlikte sağ salim bir şekilde operasyon mahallinden geri döndüler. ‘Kudüs Ordusu’ olarak Siyonist esir askerle ilgili bilgileri daha sonra vereceğiz.”

Siyonist basın yayın organları, işgal güçlerinin askeri kaçıran Filistinlileri yakalamak için yollara barikatlar kurduğunu, aramaların akşama kadar sürdüğünü ifade ettiler. Tel Aviv ile Kudüs arasındaki ve Ben Gurion Havaalanı etrafındaki yollara kurulan barikatlar ve yapılan yoğun aramaların bölgedeki vatandaşların hareketini felç ettiği bildirildi.

Siyonist askeri denetim merkezi, basın yayın organlarına askerin kaçırılmasıyla ilgili haberi yayınlamalarına izin verirken, kendilerinin ellerine ulaşan bilgileri araştırdıklarını belirtti. Güvenlik birimleri ise kendilerine, Uluslararası Ben Gurion Havaalanı yakınlarında bulunan askeri üssün çevresinde bir askeri iki kişinin zorla bir arabaya bindirdiklerinin görüldüğü bilgisinin ulaştığını belirtti.

Siyonist yetkililer bugün sabah yaptıkları açıklamada tüm askerlerin sayılarının tam olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.