FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin’de yaşlı ve bayan hastalardan ücret alınmayacak

Filistin Sağlık Bakanlığı, yaşları 60’ın üzerinde olan hastalarla, kronik hastalığı olanların yanında hamile bayanların hastanelerde ücretsiz tedavi olmaları için yeni bir karar aldı.

Sağlık Bakanı Basim Naim dün akşam (01 Şubat Salı) yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çok sıkıntılı anlar yaşayan Filistin halkının yaşam koşullarını göz önünde bulunduran ve halkın zalim kuşatmaya karşı dayanmasına katkıda bulunmak isteyen bakanlık böyle bir karar aldı.”

Dr. Naim, beş yıldır süren kuşatma ve işgal rejiminin hastaların dışarı çıkmasına getirdiği kısıtlama nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın Gazze’deki hastaların sorununu listenin başına aldığını ifade etti.

Beş yıldan beri terör rejiminin kuşatması altında bulunan Gazze büyük bir insanlık dramı yaşıyor. Gazze’de yaşayan hastaların durumu ise daha da kötü. Çünkü abluka nedeniyle gereken tedaviyi göremeyen bu insanlar Gazze dışına da çıkamıyor. Şimdiye kadar yeterli tedaviyi alamadığı için onlarca hasta hayatını kaybetti, onlarcası da sırasını bekliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (23) içerik yüklenmiştir.