FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin’deki gözaltıların amacı Hamas’ı hareket edemez hale getirmektir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Vasfi Kubha, işgal güçlerinin bu sabah Batı Yaka’da gerçekleştirdiği ve Hamas liderlerinden, Filistin halkının önde gelen temsilcilerinden, akademisyenlerden ve öğrencilerden birçok kişiyi gözaltına aldığı operasyonları şiddetle kınadı.

Kubha, operasyonların amacının Hamas Hareketi’nin Batı Yaka’da hareket edemez hale getirmeyi ve faaliyetlerini aksatmayı, Filistin halkına ve davasına hizmet etmesini engellemeyi hedeflediğini söyledi.

Eski bakan Vasfi Kubha, dün (28 Ekim Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hamas Hareketi’nin dürüstlüğü ve gittikçe artan halk desteğiyle Filistin halkının beklentilerine en iyi cevap verebilecek, Filistin halkının haklarını ve sabitelerini koruyabilecek hareket olduğunu ispatladığını belirtti.

Gözaltıların Filistin halkının liderlerini ve önde gelen şahsiyetlerini sahadan uzaklaştırmayı hedeflediğini bildiren Kubha, aynı zamanda Ramallah yönetimiyle yürütülen müzakereler çerçevesinde bazı Filistinli esirlerin serbest bırakılacak olmasına kızan Siyonist toplumu sakinleştirmeyi amaçladığını söyledi.

Kubha, geçmiş yıllarda olduğu gibi işgalcinin Hamas’ın gücünü yok etme çabalarının yine başarısız olacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.