AvrupaFilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin’e daha çok destek vermek gerekir

İngiltere`deki Avam kamarası milletvekili George Galloway, Siyonist rejim İsrail’in saldırıları karşısında dünya halklarının Filistin mücadelesine destek vermelerini istedi.

George Galloway el Alem televizyonuna verdiği demeçte, büyük baskılar karşısında Mısır hükümeti insani yardım konvoylarının Gazze’ye girişine izin verdiğini belirterek, “bu gün, Gazze’nin sadece bir Arap ülkesi olan Mısır’a kapısı bulunmaktadır. Gazze’ye yardımların ulaştırılması için Mısır bu kapıları açmıyor. İnsani yardımlar, Gazze’ye ulaştırılamıyor” dedi.

İngiltere milletvekili George Galloway, İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve Venezüella devlet başkanı Hugo Chavez ‘in Filistin konusundaki yaklaşımlarına işaretle, “bu ülkeler Arap ülkeleri değildir ama, Filistin konusundaki destekleri bir Arap ülkesinin verdiği destekten daha fazladır” diye konuştu.

İngiltere milletvekili konuşmasında, İngiliz halkının büyük bir çoğunlunun Filistin halkına destek verdiğini, milyonluk kitlelerle gösteri düzenleyerek, Filistin halkına destek verdiklerini belirterek, ” İngiliz halkı Filistin meselesi karışında, İngiliz yöneticiler gibi düşünmüyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.