FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin’e söylemle değil eylemle destek olun

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın dış ilişkiler sorumlusu Usame Hamdan, Mısır hükümetinin Gazze sınırına örmeye başladığı çelik duvarın Gazze’deki halka uygulanan ambargonun bir parçası olduğunu belirtti.

Hamdan, Filistin el-Ân’a dün (04 Ocak Pazartesi) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Filistin halkına yardım içi boş sloganlarla olmamalı. Filistin’e yardım pratik adımlarla olmalı. Filistin halkına yardım, çelik duvar örmek ve sınır kapısını kapatmak şeklinde ise asla olmamalıdır.”

Mısırla bir çatışma içinde oldukları havası yaratılmak istendiğini belirten Hamdan, “Mısırla çatışma içinde değiliz. Sonuçta karşımızda kardeşlerimiz var. Dolayısıyla bu sorun için diyaloğa ihtiyacımız var. Biz, Mısır’ın bu duvar işini durduracağını umut ediyoruz” dedi.

Filistin içi diyaloğun sekteye uğramasının nedenlerine de değinen Hamdan şöyle dedi: “Top şu anda Abbas’ın liderlik ettiği takımın kalesindedir. Uzun süre bu girişimi baltalayan bu takımdır. Bu takım sırtını dış güçlere dayamış, Amerika’nın onun lehinde olaya müdahale etmesini bekliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.