FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin’i kurtarıncaya kadar ilkelerimize bağlı kalacağız

Filistin Meclisi başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Filistin halkının Kudüs ve mültecilerin dönüş hakkı başta olmak üzere tüm meşru haklarını savunmaya ve ilkelerine bağlı kalmaya devam ettiğini belirterek, AB, Arap Birliği ve İKÖ’den Gazze’yi ziyaret etmelerini istedi.

Dün öğleden sonra Meclis bahçesinde gelen misafirleri ağırlayan Dr. Bahr yaptığı konuşmada “Her türlü zorluğa rağmen yoluna devam eden konvoyun çabalarını takdir ediyoruz. Gazze ile dayanışmak için başta İngiliz parlamenter George Galloway olmak üzere büyük çaba gösteren konvoydaki bütün insanlara müteşekkiriz. Gazze’ye girerken yaralarından hâlâ kan akıyordu. Konvoy, sahip olduğu çelik iradeyle bütün engelleri aşıp Gazze’ye ulaştı.”

Arap ve İslam halklarından beklentileri olduğunu belirten Bahr sözlerini şöyle sürdürdü: “İlkelerimizden taviz vermeyeceğiz. Bütün Filistin’i kurtarıncaya kadar onları korumaya devam edeceğiz. Ortadoğu Dörtlüsü’nün şartlarını kabul etmesi için Filistin halkına yapılan bütün baskılar sonuçsuz kalacaktır. İşgal devletini tanımamız ve direnişi bırakmamız mümkün değildir. Direniş projesini koruyacağız.”

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.