FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin’in başkenti Kudüs’teki Filistinlilerin evleri siyonist rejim tarafından yıkılıyor

Kudüs’teki işgal belediyesi ekiplerinin dün (26 Haziran Çarşamba) işgal polisi eşliğinde Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesine baskın düzenleyerek, Filistinlilere ait birçok eve yıkım tebligatı yaptığı bildirildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Kudüs’teki işgal belediyesi görevlilerinin Silvan beldesindeki Bi’r Eyyub ve Aynu’l-Levze mahallelerine baskın düzenlediğini ve her iki mahallede de birçok evin kapısına idari yıkım kararını bildiren tebligatlar astığını söyledi.

Belediye görevlilerinin işgal polisi himayesinde gerçekleştirdikleri baskın sırasında evleri ve kapılarına astıkları tebligatları yanlarında getirdikleri kameralarla kaydettiklerini bildiren Vadi Hulve Bilgi Merkezi, yıkım kararı tebliğ edilen evlerin arasında iki hafta içerisinde ikinci kez yıkım kararı bildirilen bir evin de olduğunu belirtti.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, Bi’r Eyyub ve Aynu’l-Levze mahallelerinde evlerine idari yıkım tebligatı asılan aileler arasında El-Abbasi, Avde ve Ebu Taye ailelerinin de bulunduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.