FilistinHaberlerOrtadoğu

“Filistin’in özgürleştirilmesi tüm Müslümanlar’ın ülküsüsür”

Filistin İntifadasına Destek İçin Öğrenci Konferansı’nın sonuç bildirisinde, Siyonistlerle mücadele ve tüm Müslümanların ülküsü olarak Filistin’in özgürleştirilmesi için yeni bir hareketin geliştirilmesine vurgu yapıldı.

Filistin İntifadasına Destek İçin Öğrenci Konferansı dün gece Meşhed kentinde Filistin ve Lübnan’dan temsilciler ve İslam ülkelerinden öğrencilerin katılımıyla düzenlendi.

Konferansın sonuç bildirisinde, Siyonistlerle mücadele için yeni bir harekete ihtiyaç olduğunu, bu yeni hareketin ancak gençler tarafından başlatılabileceğini, bu cephenin askerlerinin, İslam ümmetinin tüm gençleri olması gerektiği bildirildi.

Uluslararası Siyonizm lobisinin önemli Batı Asya bölgesinde hegemonya kurma çabasına işaretle açıklamada, Batılı siyasilerin kibirli edebiyatı ve Yeni Ortadoğu ve Büyük Ortadoğu projelerinin Siyonistler’in bölgenin birinci gücü olmayı bölge ülkelerinin zayıflatılmasında gördüğünü gösterdiği ifade edilerek, Büyük Ortadoğu Projesi sadece direniş cephesi ülkeleri hedef almakta değil, yakında Fars Körfezi’nin kıyısındaki cani ve fasit devletler ve yöneticilerine de yönelecekleri bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.