FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli aile: Filistin zindanında tutulan çocuklarımız serbest bırakılsın

Kamil ve Ali Hamran kardeşlerin ailesi, siyasi görüşleri nedeniyle tutuklanan ve 3 aydır cezaevinde olan çocuklarının serbest bırakılmasını istedi.

Aile konuyla ilgili yaptığı açıklamada, siyasi tutuklamaların Fetih ve Hamas tarafından reddedildiği gibi, iki cephe ve İslamî Cihad Hareketi tarafından da reddedildiğini ancak, üç ay önce tutuklanan ve halen cezaevinde bulunan iki kardeşi ziyaret edemediklerini ve kendilerini engelleyen Filistin Yönetimine bağlı güçlerin bu konuda bir bilgi de vermediklerini ifade etti.

İki kardeşten biri tutuklandığı için üniversiteye devam edemezken, diğeri ise yardımına muhtaç hasta çocuğundan uzak kalmak zorunda bırakıldı.

Diğer taraftan siyasi görüşleri nedeniyle kendi halkına zulmetmeye devam eden Filistin Yönetimine bağlı güçler bugün (11 Ağustos Cuma) bir kişiyi tutukladı, bir kişiyi de ifadeye çağırdı.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimine bağlı güçler, Batı Yaka’daki Hamas mensuplarını baskı altında tutmak için onları ifade vermeye çağırıyor, sorguluyor ve cezaevine atıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.