FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli aktivistler “Gazze.. Onur ve Direniş” sloganıyla kampanya başlattı

Filistinli bir grup gazeteci ve aktivist, işgal rejiminin ve Mısır’ın Gazze Şeridi’ne uyguladığı haksız ablukayı kırmak için “Gazze.. Onur ve Direniş” sloganıyla medya aracılığıyla tanıtım kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında sosyal paylaşım siteleri ve cep telefonlarında kullanılan iletişim programları aracılığıyla, ablukaya karşı direnen Filistinlilerin desteklenmesi için bir dizi etkinliğin gerçekleştirileceği ve kampanyanın amacının kamuoyunun dikkatini Gazze Şeridi’nde yaşayan bir buçuk milyonu aşkın insanı ekonomik kuşatma altında tutan ablukaya çekmek olduğu bildirildi.

“Gazze.. Onur ve Direniş” kampanyasının sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’ta açtığı sayfada Gazze Şeridi ve ablukanın olumsuz etkileri hakkında ayrıntılı bilgiler veriliyor. Sayfada ayrıca ablukayla ilgili fotoğraflar, çizimler ve haberler yer alıyor.

Kampanyaya ait Facebook sayfasında birçok dilde Gazze Şeridi’yle dayanışma çağrısı yapılırken, ablukanın kaldırılması için medya, hukuk ve halk faaliyetleri aracılığıyla harekete geçilmesi, vahşi bir kuşatmaya maruz kalan Gazze halkının çektiği sıkıntıların hafifletilmesi talep ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.