FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Alimler duvar projesinin durmasını istedi

Dışarıdaki Filistinli âlimler Mısır hükümetinden Gazze sınırına çelik duvar örme projesinden vazgeçmesini ve Gazze halkına uygulanan kuşatmayı kırmak için de Rafah sınır kapısını bir daha kapatmamak üzere açmasını istediler.

Dışarıdaki Filistin Âlimleri Teşkilatı konuya ilişkin yayınladığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Bu duvarın inşası, Filistin halkına yapılan düşmanlığa, onu aç bırakma çalışmalarına ve kuşatmaya ortak olma anlamına geliyor. Çünkü Filistin halkının düşmanı olan Siyonistlerle Amerika’nın finansa ettiği bu duvarla, Gazze halkının nefes borusu durumunda olan tüneller hedef alınıyor.”

Arap Birliği ile İslam Konferansı Örgütü’ne çağrıda bulunan Filistinli âlimler, Mısır’ın duvar inşa etme işini durdurması için devreye girmelerini isterken, başta Mısır olmak üzere diğer İslam ülkelerinin âlimlerinin de bu konuda tavırlarını net bir şekilde ortaya koymaları gerektiğini dile getirdi.

Diğer taraftan Siyonist basın yayın organları bugün (21 Aralık Pazartesi) verdikleri haberde, Fransa istihbarat başkanının Mısır’ın yaptığı duvara gözcülük eden Amerikalı ve Fransız subayları sınırda ziyaret ettiğini yazdılar.

Açıkça Siyonist işgal devletinden yana tavır alan Fransa bir hafta önce de yeni fırlatacağı uydu vasıtasıyla Hamas hareketinin hareketlerini kontrol etmeye hazır olduğunu duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.