FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Araştırmacı: Filistinliler Mescid-i Aksa’ya Daha Çok Gidecek

Filistinli araştırmacı Salih Lütfi, Mescid-i Aksa’nın açılmasının ardından 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya daha çok gideceğini söyledi.

Ummu’l-Fahm’daki Çağdaş Araştırmalar Merkezi’nde görev yapan Lütfi, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, işgalcilerin Mescid-i Aksa’daki uygulamaları nedeniyle 1948’de işgal edilen Filistinliler arasında öfke hakim olduğunu ifade etti.

1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinli liderlerin Cuma günü yaşananların Mescid-i Aksa’nın kapatılmasına gerekçe olamayacağı görüşünde olduğunu kaydeden Lütfi, işgal rejiminin uygulamalarının Filistinlileri Mescid-i Aksa’ya daha çok gitmeye sevk edeceğini bildirdi.

Mescid-i Aksa’ya silah sokulduğu iddiasının işgal rejiminin iddiası olduğuna dikkat çeken Lütfi, gençlerden birinin Mescid-i Aksa’nın avlusunda yargısız infaz edildiğini gösteren görüntülerin olduğunu söyledi.

Cebbarin ailesinden Filistinli üç genç, Mescid-i Aksa kapılarından birinde gerçekleştirdikleri eylemde iki işgal askerini öldürüp bir işgal askerini de yaraladıktan sonra işgal güçleri tarafından şehit edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.