FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli çocuk korsan İsrail askerinin elinden nasıl kurtarıldı?

Dün internete düşen ve tıklanma rekoru kıran görüntüler, Batı Yaka’nın Nebi Salih köyünde yapılan barışçıl gösteriye sert bir şekilde müdahale eden işgal askerlerinden birinin tutukladığı Filistinli çocuğun kurtarılması için Filistinli kadınların nasıl mücadele ettiklerini ve uzun uğraşlardan sonra çocuğu kurtardıklarını gösteriyor.

Olayla ilgili bilgi veren Nariman Temimi şunları söyledi: “İşgal güçleri köyde zeytin ağaçlarının arkasında pusu kurmuştu. Araçlarını ise köye yakın vadide gizlemişti. Gösteriden birkaç dakika sonra gençlere plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba ile saldırmaya başladılar. Birkaç genci ve çocuğu yaraladıktan sonra videoda gördüğünüz oğlum Muhammed’e saldırıp tutuklamak istediler. Geçen hafta aldığı darbe sonucu eli kırılmış ve alçıya alınmıştı. Bu durumu gören kadınlar olarak onu kurtarmaya çalıştık.”

Sözlerini şöyle sürdürdü: “Muhammed’i tutuklamak isteyen asker Ahd adındaki kızın kafasına dipçikle vurdu. Fakat her şeye rağmen Muhammed’i kurtarmayı başardık.”

Toprakları Siyonistlerin lehine gasp edilen Nebi Salih’de olup bitenlerle ilgili başka bilgiler de veren Temimi şunları hatırlattı: “Köy girişinde durdurup arama yaparken sürekli bizi rahatsız etmekte, taciz etmekte, aşağılamakta ve tehdit etmektedirler. Şuna söyleyin tutuklanacak, şuna söyleyin öldürülecek, şuna söyleyin şöyle olacak diyerek sürekli köy halkını rahatsız ediyorlar.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.