FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli çocuk: Siz Mafya çetesisiniz, devletinizi de tanımıyorum

Ahmed Es-Salibi adındaki Filistinli çocuğun, kendisiyle birlikte yedi Filistinli çocuğu yargılayan Siyonist Ofer Mahkemesinin yargıcına “siz mafya çetesisiniz, devletinizi de asla tanımayacağız” diye haykırmasının yargıç ve mahkeme üyelerini şok ettiği belirtildi.

Mahkeme salonunda bulunan Esirler Kulübü üyelerinin bildirdiğine göre, hâkim Filistinli çocuktan ayağa kalkmasını istedikten sonra savcı kendisi hakkındaki suçlamaları bir bir okumaya başladı, daha savcı sözünü bitirmeden Filistinli çocuk savcının konuşmasını kesip “Sizi tanımıyorum. Yaşım 16 olduğu halde beni yargılıyorsunuz. Bu bir zulümdür. Siz mafya çetesinden başka bir şey değilsiniz. Ben sizin devletinizi de tanımıyorum” dedi.

Görgü şahitleri de çocuğun bu çıkışı karşısında sinirlenen yargıcın salonu terk ettiğini, çıkarken de kendisini en ağır cezaya çarptıracağı tehdidinde bulunduğunu ifade ettiler.

12 Mart’ta Beyt Emir’de gözaltına alınan Filistinli esir çocuk Ahmet Es-Salibi, Siyonist işgal askerlerinin ağır işkencelerine maruz kalmıştı. Es-Salibi’nin ziyaretine giden avukatlar hâlâ üzerinde işkence izlerinin olduğunu ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Kapalı