FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Direniş Grupları Bazı Arap Ülkelerinin Uzlaşmacı Yaklaşımına Sert Tepki Gösterdi

Filistin direniş grupları, bazı Arap ülkelerinin Siyonist rejim ile uzlaşmacı politikalarını kınayarak, bu rejimin cinayetlerine karşı direnmeye vurgu yaptılar.

İRİB’in haberine göre, Filistin Direniş Komiteleri Sözcüsü Ebu Mücahid yaptığı açıklamada, bazı Arap ülkelerinin Siyonist düşman ile ilişkileri normalleştirmekten söz ederken Filistinliler’in kendilerini bu düşman karşısında feda etmekte olduklarını ifade etti.

Ebu Mücahid, Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın İsrailliler’in kendi topraklarında güven içinde yaşama hakkına sahip olduğuna dair sözlerine işaretle, Bin Selman’ın tarih okumadığını, böyle bir açıklamanın utanç verici olduğunu bilmesi gerektiğini kaydetti.

Bu arada Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Siyasi İdare Sorumlusu Mahir Tahir de, Fars Körfezi’nin kıyısında yer alan Arap ülkelerindeki bazı prenslerin Filistin ülkesini yok etmek için uygun fırsat el verdiği hayaline kapıldıklarını kaydetti.

Fetih Devrim Konseyi üyelerinden Muhammed Hurani de,Filistin halkının ABD ve İsrail’in desteklediği “Yüzyılın Anlaşması”nı etkisizleştireceğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.