AvrupaFilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli direnişçi gruplar AB’nin Hizbullah aleyhinde aldığı kararı şiddetle kınadı

Filistinli direnişçi gruplar AB’nin Hizbullah aleyhinde aldığı kararı şiddetle kınadı.

Filistin’in Gazze şeridindeki direnişçi grupları AB’nin Hizbullah’ın askeri kanadını terör örgütleri listesine almasını kınayarak AB’nin bu kararla aslında Siyonist İsrail’in isteklerine olumlu karşılık verdiği anlaşıldığını belirtti.

Hamas liderlerinden Salah Berdevil, AB’nin Amerika’nın tutumlarını izlediğini ve Amerika’nın tutumu da Siyonist İsrail’in tutumuna bağlı olduğunu belirtti.

Filistin İslamî cihat hareketi liderlerinden Hızır Habib de hareket olarak AB’nin Hizbullah karşıtı kararını kınadıklarını, kararı ırkçı ve insafsızca ve Siyonist rejimi destek bağlamında alınan bir karar şeklinde gördüklerini vurguladı.

Fetih hareketi liderlerinden Faysal Ebu Şehla da AB’nin Amerika’nın Lübnan’ın içişlerine yönelik müdahalece baskıları altında bu kararı aldığını belirtti. Ebu Şehla, Hizbullah hareketi Lübnan’ın siyaset yelpazesinin bir bölümü olduğunu, seçimlere katılarak parlamentosu milletvekili sahibi olduğunu vurguladı.

Filistin halk kurtuluş cephesi liderlerinde Kayd Gul da AB’nin Siyonist rejimin Hizbullah aleyhinde kurduğu kumpaslarda yer aldığını belirtti.

Bahreynli siyasi aktivistler de AB’nin Hizbullah karşıtı kararını kınadı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.