Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistinli direnişçiler: Oslo anlaşması iptal edilmeli

Filistinli direniş grupları komiteleri Sözcüsü Muhammed El Berim, Filistin özerk teşkilatı Başkanı Mahmut Abbas’ın seçimleri erteleme kararına gösterdiği tepkide kararı kesin bir ifade ile reddederek, Oslo anlaşmasının iptalini istedi.

Cuma günü konu hakkında açıklama yapan Filistinli direniş grupları komiteleri Sözcüsü Muhammed El Berim, Filistin milletinin gerçek soru Oslo ve bu milleti esir alan diğer benzer anlaşmalar olduğunu, bu yüzden şimdi bu anlaşma ve ekleri iptal edilmesi ve özerk teşkilatın siyonist düşmanı tanıma kararı geri çekilmesi gerektiğini belirtti.

Sözcü El Berim, direniş grupları komiteleri Filistin milleti ile birlikte kesinlikle bu milletin en temel haklarından biri olan demokratik sürecin ertelenmesini reddettiklerini, zira bunu siyonistlerin iradesine karşı mutlak teslimiyet olarak algıladıklarını ifade etti.

Filistinli direniş grupları komitesi Sözcüsü El Berim açıklamasının devamında, siyonist düşmanla çatışmalar işgalcilerle ilişkilere hakim olan yasalara uygun olması gerektiğini, Filistin milletinin hakları ancak kuvvetle geri alınabileceğini, düşmanın Kudüs’e saldırılarına karşı teslim olmak, bu kutsal kenti savunma görevinden el çekme anlamına geldiğini vurguladı.

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nahhale de özerk teşkilat Başkanı Mahmut Abbas’ın seçimleri erteleme kararına gösterdiği tepkide, siyonist rejimin aşırı taleplerine karşı koymak üzere olağanüstü milli bir oturum düzenlenmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.