FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli direnişçiler siyonist yerleşimciyi öldürdü

Siyonist kaynaklar, Batı Yaka’nın kuzeyinde bulunan Nablus şehrinin batı tarafına düşen Şavey Şamron yerleşkesinin yakınlarında aracıyla hareket halinde olan bir Siyonist’in Filistinli direnişçiler tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybettiğini duyurdular.

Yediot Aharanoot gazetesi verdiği haberde, olay üzerine ambulansla işgal askerlerinin bölgeye ulaştığını ve olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını yazdı.

Öte yandan, Filistinli kaynaklar da dün akşam (24 Aralık Perşembe) Nablus’un el-Bazan geçiş noktasında bir aracın yakılması üzerine düşmanla işbirliği içinde olan Abbas milislerinin birkaç Filistinli gençle araç sürücüsünü tutukladığını belirttiler.

Kaynaklar devamla, Abbas milislerinin tutuklanan Filistinlilerin söz konusu aracı Siyonist gaspçıyı öldürmede kullanıp kullanmadıkları üzerinde durduğunu ifade ettiler.

Düşman adına hareket eden Abbas milisleri Filistin halkından yaralanan, tutuklanan ve öldürülenleri önemsemezken, Siyonistlerden birine bir şey olması durumunda adeta çılgına dönüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.