FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli direnişçiye müebbet hapis verildi

İşgal radyosu bugün verdiği haberde, İsrail askeri mahkemesinin dün akşam, Nablus’un güneyinde bulunan Za’tera askeri geçiş noktasında Yahudi yerleşimciyi öldürmek suçundan tutuklanan Tulkerem’in Şuveyke beldesinden direnişçi Selam Ez-Zağl’a ömür boyu hapis ve ayrıca ek olarak yirmi yıl hapis cezası verdiğini duyurdu.

Haberde, Za’tera geçiş noktasında Yahudi yerleşimciye bıçakla saldıran Filistinlinin önce yerleşimciyi öldürdüğü, daha sonra yerleşimcinin silahını alarak askeri noktada bulunan askerlere ateş açtığı ifade edildi.

İşgal rejimindeki askeri mahkemeler işgal ordusuyla Yahudi yerleşimcilerin insanlık dışı baskılarına karşı eylem yapan Filistinlilere en ağır cezaları veriyor. Filistinlileri öldüren Yahudi yerleşimciler ödüllendirilirken, onlara karşı direnenler en ağır cezalara çarptırılıyor.

Filistin topraklarını gasp eden ve Filistin halkına karşı her türlü zulmü reva gören asker ve gaspçılara karşı kendilerini savunan Filistinlilerden binlercesi işgal rejimi İsrail zindanlarında yatıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Temmuz 2021 (32) içerik yüklenmiştir.