FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esir aileleri Ramallah’ta açlık grevindeki esirlere destek gösterisi düzenledi

Siyonist işgal zindanlarında açlık grevinde olan Filistinli esirlerin aileleri ve bir grup eski esir (6 Eylül Perşembe) Ramallah’ta açlık grevindeki esirlere destek gösterisi düzenledi.

Esir aileleri ve Filistin Esir Kulübü heyeti Ramallah’taki Mısır Büyükelçisi Yasir Osman’a açlık grevindeki esirleri kurtarmak için Mısır’ın harekete geçmesini isteyen bir mektup teslim etti.

Bu arada, esir Samir El-İsavi’nin kızkardeşi hukukçu Şirin El-İsavi, kardeşi Samir’e destek amacıyla açlık grevine başladığını duyurdu ve Mısır’ın yeni yönetiminden kardeşi Samir’i ve diğer tüm Filistinli esirleri kurtarmak için çaba sarfetmesini istedi.

Esir Eymen Eş-Şeravine’nin annesi ise Filistinli esirler konusunda Filistin sokağındaki sessizliği eleştirerek, oğlu Eymen’in sağlık durumunun kritik olduğunu ifade etti.

Öte yandan, Filistin Esir Kulübü Başkanı Kaddura Faris de Mısır Büyükelçisi Yasir Osman’ın esir ailelerinin mektubunu esirlerin çektiği sıkıntılara son vermek üzere duruma müdahale etmeleri için yetkili mercilere ulaştırma sözü verdiğini bildirdi.

Esir Samir El-Berk 108 gündür, esir Hasan Es-Safedi 78 gündür, esir Eymen Eş-Şeravine 68 gündür ve esir Samir El-İsavi 38 gündür açlık grevinde bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.