FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esir Eymen Ebu Davud’un işgalcinin insafına bırakılmaması istendi

Siyonist işgal güçleri tarafından tutuklanan ve 12 gündür El-Celme soruşturma merkezinde açlık grevi eylemi sürdüren Filistinli esir Eymen Ebu Davud’un eşi Filistinli lider ve gruplardan eşinin kurtarılması için çaba harcamalarını ve işgalcinin insafına bırakılmamasını istedi.

Esirleri Araştırma ve İnsan Hakları Merkezi (Ahrar) aracılığıyla çağrıda bulunan esir Ebu Davud’un eşi Filistinli liderlerin eşine karşı duyarsızlığını anlamadıklarını belirterek “daha önce açlık grevi direnişi sürdüren başta Samir El-İsavi gibi Filistinli esirlere gösterilen ilgi ve alakanın şimdi aynı direnişi gösteren esirlere de gösterilmesi gerekir” dedi.

Ahrar Merkezi Müdür Fuad El-Hafeş ise yaptığı açıklamada, Eymen Ebu Davud’un Hamas ile işgal yönetimi arasında sağlanan Özgürlerin Vefası esir takası anlaşmasıyla özgürlüğe kavuşan esirlerden olduğunu, serbest kaldıktan 4 ay sonra tekrar tutuklandığını ve işgal rejiminin geri kalan 30 yıllık cezasını çekmesi için kendisini içeri aldığını ifade etti.

El-Hafeş, işgal yönetiminin açlık grevine son vermesi için Ebu Davud’a baskı yaptığını, kendisini ailesiyle görüştürmediğini ve bu konuda kimseye de bilgi vermediğini söyledi.

Diğer taraftan işgal yönetiminin yılbaşında tutuklanan Hamas hareketinin Batı Yaka’daki liderlerinden Cemal Et-Tavil’i bugün salıverdiği belirtildi.

Daha önce defalarca tutuklanmış ve toplam 12 yılı zindanda geçirmiş olan Et-Tavil, Hamas’ın Batı Yaka’daki önemli şahsiyetlerindendir.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (33) içerik yüklenmiştir.