FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esir Muhammed Arif Fukaha 12 yıldır ailesiyle görüştürülmüyor

Cenin kenti sakinlerinden esir Muhammed Arif Fukaha’nın ailesi, Kızılhaç’a seslenerek işgal yönetimine baskı yapmasını ve 14 yıla mahkûm olan ve 12 yıldır işgal zindanlarında yatan Filistinli esiri ziyaret etmelerine izin verilmesini istedi.

Filistin Esir Kulübü’nün bildirdiğine göre, esir Muhammed Arif Fukaha’nın kızkardeşi Gufran Fukaha, bugün (16 Haziran Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ailesinden sadece kendisinin Filistin toprakları içinde kaldığını ve ailesinin diğer fertlerinin Filistin topraklarının dışına çıktığını, buna rağmen ne kendisine ve ne de ailesine esir kardeşini ziyaret izni verildiğini söyledi.

Esir Muhammed Arif Fukaha’nın 2001 yılından bu yana işgal rejimi zindanlarında tutulduğunu ve birçok cezaevini dolaştığını bildiren Gufran Fukaha, o tarihten bu yana ailesinden hiç kimsenin Filistinli esiri ziyaret etmesine izin verilmediğini ifade etti.

İsrail istihbaratının güvenlik bahanesiyle koyduğu kısıtlamalar nedeniyle Filistinli esirlerin yüzde 30’u ailesinin ziyaretinden mahrum bırakılıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.