FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esir Muhammed Hüseyin Şeleş Kendisine Verilen Taahhüt Üzerine Açlık Grevi Eylemini Askıya Aldı

Filistinli esir Muhammed Hüseyin Şeleş, işgal zindanlarında iki hafta önce başlattığı açlık grevi eylemini idari hapis cezasına son verileceğine dair aldığı taahhüt üzerine askıya aldı.

Filistinli Esir Kulübü, bugün (28 Ocak Pazar) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 28 yaşındaki esir Şeleş’in cezaevleri idaresi temsilcisiyle yaptığı anlaşmanın ardından açlık grevi eylemini askıya aldığını açıkladı.

Filistinli esirin işgal rejimi cezaevleri idaresiyle yaptığı anlaşmaya göre dört aylık idari hapis cezasının son olacağı ve cezasının uzatılmayacağı bildirildi.

Bildiride, esir Şeleş’in El-Halil’e bağlı Beyt Ava beldesi sakinlerinden olduğu ve bir yıldır işgal zindanlarında idari hapis cezasıyla esir tutulduğu, daha önce de işgal rejimi zindanlarında toplam altı yıl yattığı ifade edildi.

Öte yandan, Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, Ofer Askeri Mahkemesi’nin El-Arrub Kampı sakinlerinden 13 yaşındaki Razan Ebu Sel isimli kızı 45 gün hapis ve 3 bin şikel (884 dolar) para cezasına mahkum ettiği belirtildi.

İşgal güçleri Razan Ebu Sel’i 11 Ocak’ta El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii önünde gözaltına almış ve HaSharon Cezaevi’ne koymuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.