FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirden iki aydır haber alınamıyor

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği “Vaid” esir Fevzi Atiyye Mahmud Ebu Ğuneym’in 16 yaşındaki oğlunun böbrek yetmezliği nedeniyle vefat haberini öğrenince kalp krizi geçirdiğini ve Er-Ramle Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi.

Esir Ebu Ğuneym’in ailesi “Vaid” Derneği’ne bugün (6 Şubat Pazar) yaptığı açıklamada esirin iki ay önce oğlunun vefat haberini öğrenince kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldığını ve o günden bu yana esir hakkında hiçbir haber alamadıklarını söyledi.

Aile, dört yıldır ailesinin ziyaretine izin verilmeyen esirin hayatından endişe ettiklerini belirtti.

1967 doğumlu esir Fevzi Atiyye Mahmud Ebu Ğuneym’in evli ve sekiz çocuk sahibi olduğu, 12 Aralık 2008’de tutuklandığı ve bugüne kadar hakkında herhangi bir hüküm verilmediği bildirildi.

Siyonist işgal yönetiminin kasıtlı ihmal politikası nedeniyle işgal zindanlarındaki hasta esirlerin oldukça zor şartlarda yaşadıklarına dikkat çeken “Vaid” Derneği, 1200 hasta esirden 50’sinin Er-Ramle Hastanesi’nde devamlı olarak yattığını ve esirlere gerekli tedavi imkanlarının sağlanmadığını söyledi.

Hasta esirlerden bazılarının ameliyat olması gerektiğini ve işgal yönetiminin bu esirlerin ameliyat olmasını geciktirerek çektikleri sıkıntıyı artırdığını kaydeden dernek, insan hakları örgütlerine çağrıda bulunarak esirlerin şartlarını iyileştirmesi için Siyonist işgal yönetimine baskı yapmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.