FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirler açlık grevine başladı

Siyonist işgal zindanlarındaki Hamas’a mensup esirlerin oluşturduğu Esirler Yüksek Kurulu, Filistin halkından Siyonist Cezaevi idaresinin kendilerine uyguladığı haksız uygulamaları protesto etmek için bugün başlattıkları açlık grevini desteklemelerini istedi.

Esirler Kurulu bugün (07 Nisan Çarşamba) dışarıya sızdırdığı açıklamada şunları ifade etti: “Esir hareketinin liderliği esirlerin haklı talepleri kabul edilinceye kadar direnişi artırma kararı aldı. Liderlik tek kişilik hücre hapsine, halkımızın aşağılanmasına ve esir ailelerinin yakınlarını ziyaret etmekten mahrum bırakılması politikasına son verilmesini, esirlerin eğitim ve öğretim haklarının verilmesini ve önemli haber kanalların yeniden açılmasını istiyor.”

Direnişlerini azimle devam ettireceklerini belirten Esir Kurulu açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Siyonist cezaevi idaresi daha önceki uygulamalara karşı yaptığımız direnişi biliyor ve bu husustaki azmimizi de biliyor. Turuncu kıyafet giymeyeceğimizi söylediğimizde bizi denediler. İstiyorlarsa şimdi yeniden denesinler. Ancak bu hususta halkımıza ve ümmetimize de görevler düşüyor. Onların da bizim attığımız adımları desteklemeleri ve ona uygun adımlar atmaları gerekiyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.