FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirler bayram edinceye kadar şartlarımızı savunacağız

Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad, Hamas’ın Siyonist zindanlarında bulunan esirleri serbest bıraktırarak bütün Filistin halkını sevindirme ve esir Siyonist asker Şalit ile ilgili bir anlaşmayı en kısa zamanda imzalama konusunda daha önce öne sürdüğü şartlardan kesinlikle vazgeçmeyeceğini, düşmanın baskı ve şantajlarına boyun eğmeyeceğini ifade etti.

Esirler Bakanlığıyla Vaid derneğinin dün esir aileleri için düzenlediği etkinlikte konuşan İçişleri Bakanı Hammad, yakınlarının serbest bırakılmasını dört gözle bekleyen ailelerin yaşadığı bu zorlu süreçte esirler meselesinin büyük bir önem arz ettiğini dile getirdi.

Bütün esirlerin serbest kalma umudunun gerçekleşmesi konusunda herkesten sabırlı olmalarını ve Siyonist zindanlarına meydan okumalarını isteyen Hammad, önümüzdeki yıl bayramları esirlerin yakınlarıyla geçirmelerini umduklarını sözlerine ekledi.

Siyonist zindanlarında 10 binden fazla Filistinli esir bulunuyor. Direniş grupları ellerinde bulundurdukları esir Siyonist asker Şalit’e karşılık Filistinli esirlerden özellikle ağır ceza alanlarla, kadın, çocuk ve hasta esirlerin serbest bırakılmasını istiyorlar. İşgal yönetimi ise Hamas’ın verdiği listeden 450 kişinin serbest bırakılmasına, Siyonistleri öldürme hadiselerine karıştıkları iddiasıyla karşı çıkıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.