FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirler bayramda da baskın ve aramalara maruz kaldı

Hukuk merkezi, Siyonist işgal rejiminin İşel Cezaevinde bulunan Filistinli esirlerin işgalci cezaevi idaresi tarafından baskılara maruz kaldıklarını belirterek, gece baskınları ve aramaların hâlâ sürdüğünü ifade etti.

Esirler ve Özgürleşenler İşleri Heyeti bugün (20 Temmuz Pazartesi) yaptığı açıklamada, İşel Cezaevinde bulunan esirlerin cezaevi idaresi tarafından tahrik ve baskılara maruz kaldıklarını, bu baskı ve tahriklerin Ramazan bayramı boyunca da sürdüğünü ifade ettiklerini duyurdu.

Hukuk merkezine bilgi veren hasta esirlerden Riyad El-Amur, İşel Cezaevi idaresinin hasta esirlere yönelik ihmalkâr tutumunu sürdürdüğünü, hastaların rahatsızlıklarını istismar ederek ilaçlar üzerinden pazarlık yaptığını ve onları sürekli baskı altında tuttuğunu söyledi.

Hak, hukuk ve ahlaki değerleri tanımayan işgal rejimi ve ona bağlı kurumlar Filistinlilere özellikle de esirlere yönelik insanlık dışı uygulamalarını sürdürüyor. Esirlere esir muamelesi yapmıyor, hasta esirlere gereken sağlık hizmetini sunmuyor, onlara yönelik tıbbi ihmal politikası uygulayarak hastalıklarının kronik hala gelmesine yol açıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.