FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirler her ortamda anılmalıdır

Filistin Esirler Bakanı ve Esirlere Destek Yüksek Komitesi Başkanı Muhammed Ferec El-Gul, esirlerin ve fedakarlıklarının her münasebette ve etkinlikte anılmasının sürdürülmesi gereken bir kültür olduğunu söyledi.

Başarılı ortaokul ve lise öğrencileri için dün (27 Haziran Pazar) Gazze İslam Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde konuşan El-Gul, “Esirler davası bizim önceliklerimizdendir. Bizim için her şeyden mahrum kalan o insanlar kendileri için gösterilecek her türlü çabayı hak etmektedirler” dedi.

Sayıları yedi bini bulan Filistinli esirlerin esir tek bir asker için düzenlenen etkinliklerden çok daha fazlasına layık olduklarını belirten El-Gul daha sonra şöyle konuştu: “Esirlerimiz özgürlük savaşçıları ve haklı bir davanın sahipleridir. O Siyonist asker ise pasaportunu taşıdığı Fransa’dan buraya cinayet işlemek için gelmiştir.”

Siyonist işgal yönetiminin özellikle milletvekillerine karşı benimsediği tehcir politikasının savaş suçu olduğunu kaydeden El-Gul, bu politikanın amacının Kudüs kentini önde gelen Filistinli şahsiyetlerden arındırmak olduğunu söyledi.

Esirlerin zindanları direniş liderleri yetiştiren ilim medreselerine dönüştürdüğünü ifade eden El-Gul, bu şekilde işgalciye direnişlerini kıramayacağını gösterdiklerini belirtti.

Şalit konusuna da değinen El-Gul, direnişin şartlarını kabul etmeden işgalcinin esir askerine kavuşamayacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.