FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirler işgalciyle büyük bir savaş içindedir

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümetinin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Bakanı Dr. Atallah Ebu’s-Sebh, Siyonist işgal zindanlarında Filistinli esirlere yönelik süren ve esir Meysere Ebu Hamdiyye’nin şehadetiyle daha da artan zulmü ve insanlık dışı muameleyi şiddetle kınadıklarını belirtti.

Ebu’s-Sebh, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada zindanlardaki Filistin esir hareketinin baskıcı politikaları ve hasta esirlere yapılan ihmali protesto etmek için işgal rejiminin baskı ve zulüm aygıtı durumundaki cezaevi idaresiyle daha önce görülmemiş bir yoğunlukta çatıştığını ifade etti.

Siyonist işgal zindanlarında tıbbi ihmal sebebiyle Meysere Ebu Hamdiyye’nin şehit olmasıyla başlayan gerginliğin had safhada olduğuna dikkat çeken Filistinli yetkili, esirlerle cezaevi idaresi arasında çatışmanın sürdüğünü kaydetti.
Esirlerin taleplerine de değinen bakan Ebu’s-Sebh şunları söyledi: “Esirlerin talepleri gayet meşru ve insanidir. Esirler hasta olanların tedavi görmesini, Er-Ramle’deki revirin kapatılmasını, esirlere üniversite ve lise öğrenimi için izin verilmesini, tek kişilik hücrelerde kalanların hücrelerden çıkarılmasını, ziyaret yasağının son bulmasını talep ediyorlar.”

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.